Druvas Vidusskola

Radoša, dzīvespriecīga, iedvesmojoša,
vienmēr atvērta jaunām idejām un priekšlikumiem!
Tāda ir Tava skola!

Sveicam svētkos!

Vārda dienu svin:

Aisma, Askolds

Dzimšanas dienu svin:

Deivids Tomass Runis

Ieskaties!

Stundu saraksta izmaiņas

Citāda stunda - Matemātika pirmajai klasei

Publicēts: 12. maijs 2015
Atjaunots: 17. maijs 2015

2015. gada 23. aprīlī skolotājas Ilga Otto un Zenta Sileviča aicināja kolēģus uz citādu stundu Druvas vidusskolā.

Matemātikas stunda, kuras galvenā tēma bija „Perimetrs” vienlaicīgi notika 1.un 4. klasēm vienā mācību telpā. Skolēni pie norādītajiem galdiņiem sadalījās 5 grupās. Katrā grupā bija vairāki 4. klases skolēni, kuri rūpējās par to, lai 1. klases skolēni tiktu galā ar stundā izvirzītajiem uzdevumiem. Viņi bija padomdevēju un skolotāju lomā.

Stunda sākās ar 4. klases meiteņu prezentāciju par perimetru uz interaktīvās tāfeles. Skolēni uzmanīgi klausījās savu skolasbiedru skaidrojumu par perimetru un tā aprēķināšanu.

Tad sekoja uzdevums – izmērīt katra 1.klases skolēna pēdas apkārtmēru un salīdzināt tā garumu ar pārējiem klasē. Šo uzdevumu skolēni savās aptaujas anketās tika minējuši kā vienu no interesantākajiem. Izrādījās, ka sakarība „jo lielāks pēdas apkārtmērs, jo augumā garāks skolēns”, neapstiprinājās.

Stundā, strādājot pāros un izmantojot 8 sērkociņus perimetram, bija jāizveido pēc iespējas dažādi laukumi. Tika atrasti kādi 10 varianti.

Stundā iegūtās un nostiprinātās zināšanas skolēni varēja demonstrēt darbojoties ar balsošanas pultīm. Stundas beigās „Perimetru detektīvi” katrā grupā saņēma grupas uzdevumu, kurš praktiski bija jāveic laukā pie skolas.

Kad skolēni bija starpbrīdī saģērbušies, satikāmies skolas priekšā un sākās praktiski darbi par perimetru.

Stundas beigās katra grupa prezentēja savu padarīto un kopīgi nonāca pie secinājumiem, ko stundā ir iemācījušies un darījuši pirmo reizi.

Šī „lielā stunda” bija pilnīgi jauna pieredze. Kolēģiem radās idejas savām stundām un ieteikumi par to, kā šāda veida stundas darbību nākotnē varētu pilnveidot.

Tika izveidots pilnīgi jauns materiāls par tēmu „Perimetrs” interaktīvai tāfelei, tests balsošanas pultīm un darba lapas praktiskajiem grupu darbiem.

Ilga Otto un Zenta Sileviča

 

 

Sveicam svētkos!

Vārda dienu svin:

Aisma, Askolds

Dzimšanas dienu svin:

Deivids Tomass Runis

Ieskaties!

Stundu saraksta izmaiņase-klase.lvvēstis

Svarīgais tuvplānā

2019. gadā Druvas vidusskola CE rādītājos ieguvusi 3. vietu lauku vidusskolu grupā!

Paldies!

Skola izsaka vissirsnīgāko paldies gan "EL.Serviss" darbiniekiem un tās direktoram Armandam Ceimeram, gan "Norplast" darbiniekiem, sevišķi Ivaram Liepam un firmas vadītājam Mārim Meijam!

Skatīt vairāk

Mūsu draugi

oazebiedriba-saujamazpulki

Noderīgas saites

Skatīt vairāk

Nosūti mums ziņu!

Nosūtīt