Druvas Vidusskola

Radoša, dzīvespriecīga, iedvesmojoša,
vienmēr atvērta jaunām idejām un priekšlikumiem!
Tāda ir Tava skola!

Sveicam svētkos!

Vārda dienu svin:

Hugo, Uga, Uģis

Dzimšanas dienu svin:

Dita Lasteniece, Rūdolfs Ceimers

Ieskaties!

Stundu saraksta izmaiņas

Roboti strādā cilvēku vietā. Sapnis vai realitāte?

Publicēts: 25. februāris 2018
Atjaunots: 25. februāris 2018

Masu medijos regulāri tiek stāstīts un rakstīts par profesijām, kuras tuvākā vai tālāk nākotnē izzudīs, jo tās vairs neveiks cilvēki, bet gan roboti. Lūk, 17. februārī grupai jauniešu bija iespēja par to pārliecināties klātienē, viesojoties SIA Saldus Druva jaunajā liellopu kompleksā „Dzintari”, kurā gotiņas vairs neslauc slaucējas, bet gan deviņi gudri roboti.  Protams, ka roboti šajā kontekstā ir datorizētas iekārtas, taču pārsteidz tas, ka slaukšanas procesā vairs nemaz nav jāiejaucas cilvēkam. Visu no sākuma līdz beigām izdara  gudrā iekārta. Turklāt gotiņas pie tās ir jau pieradušas un pašas labprāt dodas izslaukties, jo slaukšanas laikā viņas var pamieloties ar ļoti gardām granulām, kas, kā stāstīja SIA Saldus Druva valdes priekšsēdētāja un mūsu gide Marita Spundiņa, gotiņām ir tas pats, kas mums saldumi. Mūsu viesošanās laikā daudzas raibaļas vēlējās pamieloties ar gardajām granulām, taču robots precīzi zināja, kurai ir pienācis slaukšanas laiks, bet kurai vēl kādu laiciņu jāpagaida. Super, vai ne? Turklāt visā milzīgajā kompleksā tobrīd strādāja tikai divi cilvēki. Fermā nepārtraukti skanēja patīkama mūzika. Raibaļas brīvi staigāja pa fermu, ēda, gulēja vai apmeklēja „masāžas salonu”, un man visu laiku neatstāja doma, ka tā izskatās pilnīgi laimīgas govis.

Materiālu sagatavoja skolotāja Antra Dukāne

 

Vizīte uzņēmumā tika organizēta ESF projekta „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” Nr.8.3.5.0/16/I/001 pasākuma "Biznes gēns" ietvaros.

 

Sveicam svētkos!

Vārda dienu svin:

Hugo, Uga, Uģis

Dzimšanas dienu svin:

Dita Lasteniece, Rūdolfs Ceimers

Ieskaties!

Stundu saraksta izmaiņase-klase.lvvēstis

Svarīgais tuvplānā

Druvas vidusskola saņēmusi balvu par labākajiem CE rādītājiem lauku vidusskolu grupā 2018. gadā!

Paldies!

Skola izsaka vissirsnīgāko paldies gan "EL.Serviss" darbiniekiem un tās direktoram Armandam Ceimeram, gan "Norplast" darbiniekiem, sevišķi Ivaram Liepam un firmas vadītājam Mārim Meijam!

Skatīt vairāk

Mūsu draugi

oazebiedriba-saujamazpulki

Noderīgas saites

Skatīt vairāk

Nosūti mums ziņu!

Nosūtīt