Druvas Vidusskola

Radoša, dzīvespriecīga, iedvesmojoša,
vienmēr atvērta jaunām idejām un priekšlikumiem!
Tāda ir Tava skola!

Sveicam svētkos!

Vārda dienu svin:

Meta, Sniedze

Dzimšanas dienu svin:

Estere Zīle

Ieskaties!

Mācību stundu cikls vidusskolai angļu valodas stundām

Publicēts: 19. janvāris 2021
Atjaunots: 11. marts 2021

Mācību stundu cikls vidusskolai angļu valodas stundām

 “I speak English, I am literate”

 

Arī attālinātajā mācību periodā valsts angļu valodas skolotāju asociācija (LATE) turpina organizēt skolotāju ikdienas darbam noderīgus kursus un seminārus. It sevišķi daudz tiek runāts un piedāvāti materiāli pārmaiņu laikam- uz kompetencēm balstītas izglītības ieviešanai Latvijas izglītībā (“Skola- 2030”).

Ikdienas darbā angļu valodas skolotāji izmanto mācību līdzekļus, kas izdoti Lielbritānijas izdevniecībās. Daudzās attīstītajās Eiropas valstīs izglītības sistēma jau ir renovēta un loģiski, ka arī mācību līdzekļi atbilst jaunajām pārmaiņām. Tādējādi angļu valodas skolotājiem ir priekšrocības veiksmīgāk sekot ”Skola- 2030” izvirzītajiem mērķiem un uzdevumiem.

Neskatoties uz bagātīgajiem mācību līdzekļiem, daudz tiek domāts, kā popularizēt Latvijas skolotāju darba pieredzi. Asociācija aptver vairākus simtus angļu valodas skolotāju, tāpēc ar kolēģi Antru Dukāni jutāmies ļoti pagodinātas dalīties savā pieredzē 29.decembra seminārā online platformā ar savu stundu prezentāciju. Mūsu uzdevums bija veidot nodarbību, kas popularizētu angļu valodu kā “lingua franca”- starptautiskai saziņai izmantotu valodu neangliski runājošās zemēs.

Kopā ar kolēģi sagatavojām 3-4 stundu ciklu vidusskolas 11. vai 12.klasei. Mēs izvirzījām problēmu- vai, zinot angļu valodu, esi automātiski uzskatāms par izglītotu cilvēku (“ I speak English, I am literate”). 3-4 mācību stundu laikā tiktu apskatīts angļu valodas izcelsmes un attīstības vēsturiskais aspekts, izplatība pasaulē, mēģinājumi to aizstāt ar mākslīgi radītu esperanto valodu. Nodarbības gaitā skolēni tiktu aicināti diskutēt ne tikai par to, kādas priekšrocības sniedz angļu valodas zināšana, bet arī  par angļu valodas kā izplatītākās valodas nelabvēlīgajām sekām. Un pats svarīgākais- skolēni tiktu rosināti aizdomāties, vai pietiek zināt angļu valodu, lai uzskatītu sevi par izglītotu cilvēku.

Pēc asociācijas lūguma sagatavotie stundu materiāli bija pieejami visiem LATES biedriem.

Sveicam svētkos!

Vārda dienu svin:

Meta, Sniedze

Dzimšanas dienu svin:

Estere Zīle

Ieskaties!

e-klase.lvvēstis

Svarīgais tuvplānā

Ansis Gustavs Andersons ir 33. starptautiskās informātikas olimpiādes (IOI 2021) dalībnieks Latvijas delegācijas sastāvā.

Paldies!

Skola izsaka vissirsnīgāko paldies gan "EL.Serviss" darbiniekiem un tās direktoram Armandam Ceimeram, gan "Norplast" darbiniekiem, sevišķi Ivaram Liepam un firmas vadītājam Mārim Meijam!

Skatīt vairāk

Mūsu draugi

oazebiedriba-saujamazpulki

Noderīgas saites

Skatīt vairāk

Nosūti mums ziņu!

Nosūtīt