Druvas Vidusskola

Radoša, dzīvespriecīga, iedvesmojoša,
vienmēr atvērta jaunām idejām un priekšlikumiem!
Tāda ir Tava skola!

Sveicam svētkos!

Vārda dienu svin:

Meta, Sniedze

Dzimšanas dienu svin:

Estere Zīle

Ieskaties!

Iegādāta Lāzergravēšanas iekārta

Esam priecīgi saņemt Lāzergravēšanas iekārtu! 21.septembrī Druvas vidusskolā tika uzstādīta Lāzergravēšanas iekārta, pateicoties Saldus novada nevalstisko organizāciju atbalsta fonda 2023, atbalstītajam projektam - Tehnoloģiju launags Druvas vidusskolā, kur Druvas vidusskola ir sadarbības partneris Jauno programmētāju atbalsta biedrībai. Lāzergravētājs papildinās jau esošo dizaina laboratoriju.

Biedrība ar projektu vēlas palīdzēt dažādot mācību procesu un ārpusstundu izglītības iespējas un ieinteresēt skolēnus.

 

Skatīt vairāk

Noslēdzies projekts ar SCHWENK Latvija atbalstu

Esam pateicīgi SCHWENK Latvija finansiālajam atbalstam! Drošas dzīves vides attīstības biedrības “Oāze” īstenotais projekts “Fiziskās rehabilitācijas inventāra iegāde Druvas vidusskolas skolēnu un personāla labbūtības veicināšanai” beidzot ir noslēdzies!

Šī projekta īstenošana dažādu apstākļu dēļ ievilkās gandrīz par gadu, bet, neskatoties uz to, tiklīdz kā pirmie sūtījumi pienāca, tie tika likti lietā.

Skatīt vairāk

Piedalāmies skolu pašpārvalžu projektā

Laba ziņa! Mūsu skola ir to 4 Saldus novada skolu vidū, kas Jaunatnes Starptautisko programmu aģentūras organizētajā skolēnu pašpārvalžu prgrammas "Kontakts" ietvaros saņēmuši apstiprinājumu īstenot projektu "Atver logu labbūtībai"! 

Projektā plānots organizēt pasākumus, kas aktivizētu 6. līdz 12. klases skolēnus, lai viņi izprastu skolēnu pašpārvaldes funkcijas, aktīvāk iesaistītos pašpārvaldē un skolas sabiedriskās dzīves dažādošanā un pasākumu organizēšanā. Mūsu lielākais izaicinājums ir izveidot jauniešu koprades telpu un noorganizēt skolēnu domes tikšanos "Kafija ar skolas administrāciju". 

Projekts īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2022.-2024. gadam ietvaros un norisināsies līdz 2023.gada 31.janvārim.

Skatīt vairāk

Īstenojam projektu ar SCHWENK Latvija atbalstu!

Pēdējās 2 nedēļas jūtamies kā Ziemassvētkos. Kāpēc? Ar lielu sparu skola sadarbībā ar drošas dzīves vides attīstības biedrību "Oāze" uzsākusi projekta "Fiziskās rehabilitācijas inventāra iegāde Druvas vidusskolas skolēnu un personāla labbūtības veicināšanai" īstenošanu. Projekts tiek īstenots ar SCHWENK Latvija finansiālu atbalstu. Esam pasūtījuši daudzveidīgu aprīkojumu, un katru otro dienu saņemam kādu noslēpumainu paku.  #SCHWENKLatvija #projekts

 

Skatīt vairāk

Uzsākam projektu ar SCHWENK atbalstu

Esam pavisam tuvu vēl viena sapņa piepildījumam! Ar SCHWENK Latvija finansiālu atbalstu drošas dzīves vides attīstības biedrība "Oāze" uzsākusi īstenot projektu "Fiziskās rehabilitācijas inventāra iegāde Druvas vidusskolas skolēnu un personāla labbūtības veicināšanai"! 

Projektā plānots, ka iegādāsimies inventāru - bumbiņas, pašmasāžas un vieglu treniņu aprīkojumu, dažādu izmēru bumbas, līdzsvara diskus u.c. - ar kuru palīdzību, skolas medmāsas vadīti, nodarbosies un veselību atgūs skolēni, kuri atbrīvoti no sporta stundām. Ārpus mācību stundām šo inventāru varēs izmantot pedagogi un ikviens skolēns, kurš vēlēsies relaksēties vai nodarboties ar fiziskām aktivitātēm.

Janvārī, februārī un martā notiks plānoto priekšmetu iegāde.

Skatīt vairāk

Projekts "3D-Drosmīgām domām un idejām"

Tika popularizēta dizaina un tehnoloģijas nozare. Dalībniekiem -30 jauniešiem pavērās iespējas paplašināt redzesloku un izmēģināt darbībā 3D dizaina veidošanas rīku. Radošajā nodarbībā dalībnieki uzkrāja ne tikai sadarbības pieredzi, kas pēc COVID 19 attālinātajām mācībām bija svarīgi aktualizēt, bet arī jaunas zināšanas.

Skatīt vairāk

Vasaras skoliņa “Dziedātava”

 Muzicēšana, atkalsatikšanās un dzīvesprieks bija projekta – vasaras skoliņas “Dziedātava” – vadmotīvs trīs dienu garumā. Vasaras skoliņā satikās Druvas vidusskolas zēnu kora un 5.-9. klašu meiteņu kora dalībnieki un viņu mūzikas skolotājas. Laikā, kad tika izstrādāts projekta pieteikums, cerējām, ka skolēnu Dziesmu un deju svētki kaut vai nelielā formātā, bet notiks klātienē. Dzīve un ieilgusī pandēmija ieviesa savas izmaiņas, bet viss, kas notiek, notiek uz labu, jo mūzikas skolotājas brīvi varēja izvēlēties repertuāru – azartisku, dzīvespriecīgu, spriganu, īsti vasarai atbilstošu.

Projektu īstenoja Druvas vidusskolas mūzikas skolotājas. Īpašās viešņas bija Rīgas Doma kora skolas vokālā pedagoģe Valda Tračuna un aktrise Anta Aizupe. Raibajai dalībnieku kompānijai bija ne tikai jādzied, bet jāveic dažādi balss nostādīšanas un elpošanas vingrinājumi, komandu veidošanas un aktiermeistarības aktivitātes. Bija arī rīta iesildīšanās ar aerobikas, deju un balss vingrinājumiem, sporta nodarbības, spēles un zināšanu pārbaudes uzdevumi. Trešajā dienā bija arī īpaša kulinārijas nodarbība, kad dalībnieki runāja par to, kā top biskvīta torte un dekorēja brīnumgardo skolotājas Ritas Ūpes cepto torti.

Līdz pēdējam cerējām, ka uz vasaras skoliņas noslēguma koncertu varēsim saaicināt vecākus, ģimenes locekļus, skolotājus, pagasta iedzīvotājus. Epidemioloģiskā situācija to diemžēl neatļāva. Klausītāju loks bija ierobežots – skolēnu vecāki un daži skolas darbinieki. Tomēr noslēguma koncerts izdevās ļoti jauks, sirsnīgs un patiesa prieka piepildīts. Dziedātāju un skolotāju acis dzirkstīja, klausītāji dziedāja līdzi, un aplausi skanēja nebūt ne pieticīgāk kā kādā lielkoncertā. Un kur nu vēl gardā kūka koncerta noslēgumā!

Projektu “Dziedātava”  īstenoja biedrība “Putnu pagalms”. Dalībnieki un skolotāji pateicas Saldus novada pašvaldības projektu fondam par finansiālu atbalstu un Druvas vidusskolai par iespēju darboties skolas telpās un teritorijā.

Skatīt vairāk

Projekta "Piedzīvojums Minecraft pasaulē" - 3.diena

Aizraujošu trīs dienu nodarbību ciklu “Piedzīvojums Minecraft pasaulē” noslēdzas ar  gandarījuma sajūtu par paveikto. Projekta dalībnieki ir apmierināti ar paveikto, tik bilst, ka trīs dienas ir bijušas par maz!

Projektā tapa trīs Minecraft vides, kurās darbojās skolēni, kuri bija sadalīti pa vecumiem, katrā vecuma grupā bija 10 dalībnieki. Minecraft nodarbības skolēni mācījās populāro spēli pielāgot viņiem zināmai un pazīstamai videi – skolai, pagastam un Saldus pilsētai. Pedagogu vadībā projekta dalībnieki mācījās orientēties vidē, plānot un projektēt, attīstīt radošumu, veidojot savu spēles galveno varoni. Trenēja savstapējās sadarbības un komunikācijas prasmes. Izrādījās, ka būvēt jau esošus objektus nemaz nav tik viegli, jo jāievēro visi arhitektūras elementi. Pēc Timpara Tālivalda projekta celtā Druvas vidusskola 1989.gadā, šodien mazajiem Minecraft celtniekiem sagādāja milzum raižu, jo izveidot prototipu nebija vienkārši!

Ar rezultātiem un katras grupas izbūvētās vietas virtuālo ceļojumu var iepazīties video formātā.

Mazās grupas video: https://youtu.be/vj5YtzhvTzw

Vidējās grupas video: https://youtu.be/8GqKULGAFRk

Lielās grupas video:   https://youtu.be/CddUSp0nhkI

Projektu "Piedzīvojums Minecraft pasaulē"

Organizē: Jauno programmētāju atbalsta biedrība,

Atbalsta:  Saldus novada pašvaldības projektu fonds,

Saldus novada pašvaldības Druvas vidusskola

 

Skatīt vairāk

Projekts "Piedzīvojums Minecraft pasaulē" - 2.diena

Piedzīvojmiem un darbu bagāta bija otrā projekta realizācijas diena! 

Tapa pikseļu mākslas darbi. Pikseļu māksla ir digitālās mākslas veids, izveidota ar rastra grafikas programmatūras palīdzību, attēlus rediģējot pikseļu līmenī. Šoreiz projekta dalībnieki mākslas darbus radīja manuāli - rūtiņu lapās. Daži no mozaīkas un pērlīšu  veidiem ir ļoti līdzīgi pikseļu mākslai. Šajos mākslas veidos attēlus veido no mazām krāsainām vienībām, līdzīgi tam, kā mūsdienās izmanto pikseļus. Pikseļu māksla  ir populāra un tiek izmantota virtuālajā pasaulē, arī Minecraftā. 

Virtuālā pikseļu mākslas darbu  video izstāde skatāma šeit.

Lieliski pikseļu veida darbi tapa, veidojot Hama pērlīšu objektus. Šie mākslas darbi pārtapa atslēgu piekariņos.

Skatīt vairāk

Projekta "Piedzīvojums Minecraft pasaulē" - 1.diena

Pirmā diena projektā "Piedzīvojums Minecraft pasaulē" aizritēja nemanot! Svarīgākais dienas mērķis bija dalībniekiem  sadalīt pienākumus un uzdevumus grupas ietvaros.

Katrai grupai tika iedalīts lielais virsuzdevums. Gados jaunākā grupa Minecraftā veidos Druvas vidusskolu. Tāpēc svarīgi bija izpētīt skolas apkārtni, ēkas arhitektūras elementus. Izpētīt, cik tad īsti skolai ir logu, durvju un stāvu. Vidējās grupas uzdevums ir izveidot Druvas centra svarīgākās ēkas, tādēļ projekta dalībnieki devās izpētes ekspedīcijā pa Druvu. Vecākās grupas uzdevums ir veidot ne tikai Druvas, bet arī Saldus svarīgākās un kultūrvēsturiskās ēkas.

Pēc objektu izpētes projekta dalībnieki ķērās pie darba - Saldus pagasta izbūves. Katrai grupai tika piešķirta sava platforma, kur darboties!

Projektu rīko:  Jauno programmētāju atbalsta biedrība

Atbalsta:  Saldus novada pašvaldības projektu fonds  

Skatīt vairāk

Piesakies projektā "Piedzīvojums Minecraft pasaulē"

Datums: 2021. gada 8. jūnija līdz 10. jūnijam

no pl.9.00 līdz 16.00 (1.jūnijā līdz pl.20.00)

Vieta: Druvas vidusskola (Skolas iela 2, Saldus pag., Saldus nov), Nodarbības notiks Druvas vidusskolas teritorijā.

Mērķauditorija: skolēni no 9 – 12 gadu vecumam.

Cena:  Nodarbības un nodarbību materiālus apmaksā Saldus novada pašvaldības projekta fonda atbalstīts projekts  “Piedzīvojums Minecraft pasaulē”) un vecāku līdzfinansējums ēdināšanas izdevumu segšanai. Ēdināšanas pakalpojumu sniegs Saimnieciskās darbības veicēja Svetlana Sabecka.

Dalībnieku skaits – 10 skolēni grupā. Grupu vadītāji: Dace Dumbare (m.t.29149585), Arvita Romanovska (m.t. 26593944), Vineta Jurevica (m.t. 26177794). (Pirms nodarbībām grupu vadītāji nosūtīs atgādinājuma īsziņu un grupas precīzu tikšanās vietu.

Mērķis:  Attīstīt 9 -12 gadus vecu skolēnu radošumu, kognitīvās un sociālās prasmes, organizējot skolēnu interesēm atbilstošu, aizraujošu 3 dienu nodarbību ciklu “Piedzīvojums Minecraft pasaulē”. Ievirzīt skolēnu interesi jēgpilnā datorspēļu izmantošanā. Parādīt bērniem, viņu vecākiem un sabiedrībai kopumā, ka viena no pasaulē populārākajām datorspēlēm “Minecraft” var būt izglītojoša un attīstoša.

NODARBĪBĀS NEPIECIEŠAMĀS LIETAS:

 • Ērts apģērbs un apavi atbilstoši laikapstākļiem,
 • Galvas sega,
 • Ūdens pudelīte,
 • Sejas maska (iekštelpu apmeklēšanai),
 • Uzlādēts mobilais telefons (būs nepieciešams vairākām aktivitātēm, nepieciešamības gadījumā būs iespējams izmantot  planšetes).

Plānotās aktivitātes:

 • Objektu būvēšana Minecraftā,
 • Kultūrvēsturisko objektu apzināšana,
 • Orientēšanās aktivitātes,
 • Pikseļu māksla,
 • Hama pērļošana,
 • Tanzpro- Biodanza,
 • Viktorīna Zini vai Mini

 

Sīkāka informācija par projektu un nodarbībām e-klases pastā!

Skatīt vairāk

Sit 5 un ieplāno 25!

Š.g.25. februārī pasākums Eksperimentu nakts 1.-5. kl. skolēnu ģimenēm - tēma Videi draugs. Iepazīsties ar pasākuma plānu, uzmanīgi izlasi arī sīkos burtus! :) Tiekamsies!

Skatīt vairāk

Eksperimentu nakts 2021

Pasākums 1.-5. kl. skolēnu ģimenēm! Noteikti piedalies!

Skatīt vairāk

Noslēdzies LEADER projekts "Bērnu rotaļu laukums fizikas pamatjēdzienu apguvei"

Projekta mērķis - veicināt bērnu aktīvu brīvā laika pavadīšanu un interesi par
eksaktajām zinībām. Projekta ietvaros veidots aktīvās atpūtas laukums
bērniem, kur iespējams ne tikai atpūsties un aktīvi pavadīt savu brīvo laiku, bet,
izmantojot uzstādīto aprīkojumu, vienlaikus arī apgūt fizikas pamatjēdzienus,
saprast, kā darbojas vienkāršie mehānismi un iemācīties veikt vienkāršus
eksperimentus un pētījumus, lai labāk izprastu dažādas fizikas sakarības.

Projektu līdzfinansē Eiropas lauksaimniecības fonda lauku attīstībai Latvijas
Lauku attīstības programmas 2014.-2020. gadam pasākuma “Atbalsts LEADER
vietējai attīstībai” apakšpasākums “Darbību īstenošana saskaņā ar sabiedrības
virzītas vietējās attīstības stratēģiju”.

Projektu īsteno Saldus novada pašvaldība sadarbībā ar Druvas vidusskolu.

Skatīt vairāk

Atklāts rotaļu laukums Druvā

28. septembrī Druvā tika svinīgi atklāts jauns bērnu aktīvās atpūtas laukums, kas tika īstenots ar ELFLA pasākuma “Atbalsts LEADER vietējai attīstībai” atbalstu.

Laukumu atklāja Saldus pagasta pārvaldes vadītāja Ilze Kļava, individuāli izsakot pateicību ikvienai personai, kas iesaistījās, lai turpmāk šajā vietā bērniem būtu iespēja kā atpūsties un rotaļāties, tā arī izglītoties, iepazīstoties ar īpaši sagatavotām infografikām, kas aicina izmēģināt rotaļu iekārtas caur fizikas skata punktu.

Pēc lentas pārgriešanas, pirmās klases skolēni bija sagatavojuši pārsteigumu – kopīgi iestudētu deju.

 

Laukums tapis Eiropas lauksaimniecības fonda lauku attīstībai Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020. gadam pasākuma “Atbalsts LEADER vietējai attīstībai” apakšpasākuma “Darbību īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” projekta “Bērnu aktīvās atpūtas laukuma izveide fizikas pamatjēdzienu apguvei” (Projekta Nr. 20-02-AL06-A019.2201-000001) ietvaros.

Skatīt vairāk

Nāc uz koncertu!

17.oktobrī, plkst. 16:00, Saldus Mūzikas skolas akustiskajā zālē norisināsies koncerts ,,Māra Čaklā dzeja mūzikā" par godu Māra Čaklā 80.gadu jubilejai.

Koncertā uzstāsies Saldus novada jaunieši ar dzejas lasījumiem, dziesmām un zīmējumiem - Druvas vidusskolā notikušā zīmējumu konkursa labākajiem darbiem, kas tapuši iedvesmojoties no M. Čaklā dzejas. Piesaistīti Saldus novada mūziķi, lai palīdzētu pilnveidot muzikālo pavadījumu koncertā.

Koncerta sadarbības partneris ir Saldus mūzikas skola, tas notiek jauniešu iniciatīvas projekta "Dzejas dienas - Māra Čaklā dzeja mūzikā (par godu M.Čaklā 80 gadu jubilejai)" ietvaros. Projekts īstenots biedrības "Saldus jauniešu balss" projektu konkursa "Jaunieši darbībā" ietvaros, to finansiāli atbalsta Saldus novada pašvaldības projektu fonds.

 

Skatīt vairāk

Zīmējumu konkurss

Zīmējumu konkurss ir viena no aktivitātēm, kas plānota projektā "Dzejas dienas-Māra Čaklā dzeja mūzikā (par godu M.Čaklā 80 gadu jubilejai)". Projektu īsteno neformālā jauniešu grupa "Helmuts Nicis" no š.g. 1. septembra līdz 19. oktobrim. Projekts noslēgsies ar pašu jauniešu organizētu koncertu, kurā apskatei tiks izvietoti skaistākie zīmējumi un sumināti zīmējumu autori.

Vairāk informācijas par zīmējumu konkursu uzzināsi, zvanot projekta vadītājam Helmutam tel.nr.28317321. 

Projekts tiek īstenots biedrības "Saldus jauniešu balss"projektu konkursa "Jaunieši darbībā" ietvaros, to finansiāli atbalsta Saldus novada pašvaldības projektu fonds. 

Skatīt vairāk

Labsajūtas ceļvedis

Ir pagājis tieši mēnesis, kopš satikāmies viesu namā Kaplūžmuiža, lai mācītos kā rast līdzsvaru starp darbu un dzīvi, kā neizdegt un saglabāt pozitīvismu. Divas lieliskas dienas kopā ar zinošiem nodarbību vadītājiem bija vērtīgs ieguvums jauno mācību gadu uzsākot. Viens no uzdevumiem - dalīties ar savām labsajūtas receptēm, lai atgādinātu kolēģiem un pats sev, kur smelties iedvesmu un pozitīvas emocijas, kur uzlādēt savas baterijas. Apkopojot kolēģu labsajūtas receptes, tapa iedvesmas vārdu mākonis - kā atgādinājums, neaizmirsti darbā svarīgāko - pats sevi!  Sirsnīgs paldies Saldus novada pašvaldības projektu fondam par projekta Restarts līdzfinansēšanu.

Skatīt vairāk

Labrīt, Robotika!- aizraujošākā vasaras nometne!

No 14. -17. augustam Druvas vidusskolā notika robotikas nometne “Labrīt, robotika!2”. Nometni organizē Jauno programmētāju atbalsta biedrība, sadarbojoties ar Druvas vidusskolu, projekta “Labrīt, robotika! – turpinājums seko” ietvaros. Šo jaunatnes iniciatīvas projektu pilnībā finansē Eiropas Sociālā fonda projekts Nr.8.3.4.0/16/I/001 “Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai” (PuMPuRS).

 

Skatīt vairāk

Noslēdzies projekts Lasītprieks

Pateicoties Saldus novada nevalstisko organizāciju atbalsta fondam par piešķirto finansējumu un skolas ilgadējai sadarbības partnerei, biedrībai Oāze, īstenots lielisks projekts - skolā iekārtotas divas brīvpieejas lasītavas sākumskolas klašu bērniem. Viena no lasītavām atrodas otrajā stāvā  - oāzē, kas ir sākumskolas skolēnu atpūtas vieta, bet otra - pirmā stāva gaitenī.

Par projekta finansējumu iegādāti plaukti un 20 spilventiņi ērtākai lasīšanai, bet grāmatplauktus piepildīs skolēni paši. Jau lasītavu atklāšanas dienā plauktos sagūla pirmās, skolēnu iecienītās grāmatas, kuras ir verts izlasīt arī citiem skolasbiedriem.

Lai uzrunātu lasītājus, projekta ietvaros tika organizēts radošo plakātu konkurss "Iedvesmo draugu lasīt". Konkursā tika iesniegti 28 darbi, no kuriem, skolēni balsojot, noteica 5 iedvesmojošākos, kas turpmāk rotās oāzes lasītavas sienas.

Projekta idejas autori un īstenotāji cer, ka projekts veicinās lasitprieku un bērnu interesi par grāmatām. Šis projekts būtu labs sākums līdzīgu lasītavu izveidei arī vecāko klašu skolēniem.

 

 

 

 

 

Skatīt vairāk
Ielādēt vēl

Sveicam svētkos!

Vārda dienu svin:

Meta, Sniedze

Dzimšanas dienu svin:

Estere Zīle

Ieskaties!

e-klase.lvvēstis

Svarīgais tuvplānā

Ansis Gustavs Andersons ir 33. starptautiskās informātikas olimpiādes (IOI 2021) dalībnieks Latvijas delegācijas sastāvā.

Paldies!

Skola izsaka vissirsnīgāko paldies gan "EL.Serviss" darbiniekiem un tās direktoram Armandam Ceimeram, gan "Norplast" darbiniekiem, sevišķi Ivaram Liepam un firmas vadītājam Mārim Meijam!

Skatīt vairāk

Arhīvs

Mūsu draugi

oazebiedriba-saujamazpulki

Noderīgas saites

Skatīt vairāk

Nosūti mums ziņu!

Nosūtīt