Druvas Vidusskola

Radoša, dzīvespriecīga, iedvesmojoša,
vienmēr atvērta jaunām idejām un priekšlikumiem!
Tāda ir Tava skola!

Sveicam svētkos!

Vārda dienu svin:

Lolita, Vitolds

Dzimšanas dienu svin:

Madara Lāce

Ieskaties!

Cittautieši prožektoru gaismā

Publicēts: 31. decembris 2016
Atjaunots: 01. janvāris 2017

Ikviens sabiedriski un pilsoniski aktīvs cilvēks Latvijā domā kādu pienesumu varētu sniegt Latvijai simtgades svētkos. Tā arī biedrība „Drošas dzīves vides attīstības biedrība „Oāze”” sadarbībā ar Druvas vidusskolu izstrādāja un īstenoja projektu „Cittautieši prožektoru gaismā”, atbalstītājs Latvijas Republikas Kultūras ministrija.

Mums šķita svarīgi rosināt bērnus un jauniešus redzēt, ka Latvijas tauta ir ļoti daudzveidīga un krāsaina kopš Latvijas dibināšanas brīža. Un Latviju veido Latvijai ļoti daudz lojālu citu tautību pārstāvji, kas ar savu ikdienas darbu un rīcību spodrina Latvijas vārdu un liek valstij mirdzēt.

Projekta aktivitātes tika veidotas tā, lai jaunieši varētu paskatīties uz Latvijas vēsturi un šodienu caur cittautiešu prizmu, kas valsts izveidē, attīstībā kā vēsturē, tā šodienā dod lielu pienesumu.

Jaunieši pētīja citu tautu pienesumu Brīvības cīņu laikā, bioloģijā, ķīmijā, latviešu valodā, mūzikā un vizuālajā mākslā. Pētniecisko darbu noslēgumā bija izstāde, kas neviltoti pārsteidza apmeklētājus – kas to būtu domājis, ka viņš/viņa nav latvietis!

Tas ir pārsteidzoši, cik daudz uzņēmumu dibinātāju un veidotāju Latvijā ir citu tautību un valstu pārstāvji. Audzēkņi iepazinās gan ar tuvākiem Saldus novada uzņēmējiem, gan tālākiem – Rīgā, Liepājā.

Lāčplēša dienā godinājām Latvijas Brīvības cīnītājus un šogad īpašu uzsvaru liekot uz citu tautību pārstāvjiem, kas plecu pie pleca ar latviešiem ticēja un cīnījās pār Latvijas valsts neatkarību.

Patriotu nedēļas laikā jaunieši tikās ar ļoti pazīstamiem skolas pārstāvjiem, kurus redz ik dienas un nemaz nenojauš, ka saknes ir meklējamas citās tautās. Bija vērtīgi paskatīties uz sevi caur citu tautu prizmu.

Valsts svētkiem veltītais koncerts bija citādāks ar to, ka 12.klases jaunieši koncertu caurvija ar savu radīto dzeju un prozu par krāsainību dzīvē, gluži kā ikviena tautība dod savu krāsu vienotajā dzīves paletē. Koncertā tika izpildītas citu tautu dejas, dziedātas dziesmas, kas ir citu tautu radītas vai veidojušās ārpus Latvijas.

Skolotāja J.Levica erudīcijas konkursi ir plaši pazīstami un arī šis projekts neiztika bez skolotāja sagatavotajiem konkursiem, kur bija nepieciešamas gan zināšanas, erudīcija, gan atjautība. Jaunieši tika pārbaudīti

 - zināšanās vai atpazīst Saldus novadu cauri laika griežiem;

- izteicienos, kas kļuvuši pašsaprotami sarunvalodā vai spēj atpazīt, no kurienes tie radušies;

- ar anekdošu palīdzību tika meklētas tautības.

Aktīvākie jaunieši projekta noslēgumā devās ekskursijā uz Rīgu, uz Saeimu. Projekts noslēdzās ar ekskursiju un tikšanos ar 12.Saeimas deputātu Hosamu Abu Meri.

Projekts ļāva apjaust, ka Latvija nav tikai latvieši, bet ir dažādu tautu pārstāvji, kas šo zemi sauc par savu Dzimteni un ikdienā dara labāko, ko var sniegt līdzcilvēkiem.

Sveicam svētkos!

Vārda dienu svin:

Lolita, Vitolds

Dzimšanas dienu svin:

Madara Lāce

Ieskaties!

e-klase.lvvēstis

Svarīgais tuvplānā

Ansis Gustavs Andersons ir 33. starptautiskās informātikas olimpiādes (IOI 2021) dalībnieks Latvijas delegācijas sastāvā.

Paldies!

Skola izsaka vissirsnīgāko paldies gan "EL.Serviss" darbiniekiem un tās direktoram Armandam Ceimeram, gan "Norplast" darbiniekiem, sevišķi Ivaram Liepam un firmas vadītājam Mārim Meijam!

Skatīt vairāk

Mūsu draugi

oazebiedriba-saujamazpulki

Noderīgas saites

Skatīt vairāk

Nosūti mums ziņu!

Nosūtīt