Druvas Vidusskola

Radoša, dzīvespriecīga, iedvesmojoša,
vienmēr atvērta jaunām idejām un priekšlikumiem!
Tāda ir Tava skola!

Sveicam svētkos!

Vārda dienu svin:

Alise, Auce

Ieskaties!

Vai Ziemeļvalstu valodām ir perspektīva Latvijā?

Publicēts: 23. aprīlis 2017
Atjaunots: 23. aprīlis 2017

Dzīvojot savā ierastajā vidē, ikdienas rutīnā, ir grūti aptvert, ka Ziemeļvalstu valodas ir nepieciešamas ne tikai, lai aizbrauktu no Latvijas un atrastu labāk atalgotu darbu Ziemeļvalstīs, bet valoda ir nepieciešama, lai būtu citādas prasmes, spējas un labāk atalgotu darbu spētu saņemt nevis tālumā, bet tepat Latvijā.

Tā kā dažkārt vecāki un skolotāji jauniešiem ir kā radio fona mūzika, tad uz Druvas vidusskolu aicinājām skolas absolventus, kas savā ikdienā, dzīvojot tepat Latvijā, izmanto kādu no Ziemeļvalstu valodām.Vidusskolniekiem tikšanās ar absolventiem notika 14.09.16. Tikšanās notika trejādi:

  • tieši, tā teikt “aci pret aci”, tiekoties ar Emīlu Enkuru, kas strādā SIA Statoil un darbā pieņemts ne tādēļ, ka ir vairākas augstskolas beidzis, bet tādēļ, ka ir atbilst darba devēja prasībām un pārvalda dāņu valodu;
  • Skypesaruna ar Sigitu Otto, kas ir ieguvusi augstāko izglītību Latvijas Universitātē, bet diemžēl pēc studijām savā jomā darbu atrast nevarēja. Sigita, mācoties Druvas vidusskolā, apguva dāņu valodu un Sigitas darbs ir saistīts ar dāņu valodu, arī Sigita strādā SIA Statoil;
  • Diāna Kaņepe un Simona Boriseviča atsūtīja savus stāstus elektroniski. Meitenes dažādos ceļos un laikos apguva norvēģu valodu un Latvijā strādā ikdienā izmantojot norvēģu valodas zināšanas. Diāna strādā AS DNB bank, bet Simona ir izveidojusi pati savu uzņēmumu.

Jauniešu pieredze iedvesmo.

Šī tikšanās atklāja vēl vienu šķautni, kas ir nozīmīga skolai un audzēkņiem, kas meklē un domā, ko darīt pēc skolas – daudzi skolas absolventi labprāt atsaucas aicinājumam palīdzēt skolai, bet ne visiem ir darba iespējas, lai atbrauktu uz skolu, taču Skype tikšanās ir iespējama gandrīz visiem, līdz ar to paveras lielākas iespējas virtuāli tikties ar bijušajiem skolas absolventiem, ar plašāku profesiju spektru.

 

Ierosinām izlasīt vēl divus stāstus:

Sveicam svētkos!

Vārda dienu svin:

Alise, Auce

Ieskaties!

e-klase.lvvēstis

Svarīgais tuvplānā

Ansis Gustavs Andersons ir 33. starptautiskās informātikas olimpiādes (IOI 2021) dalībnieks Latvijas delegācijas sastāvā.

Paldies!

Skola izsaka vissirsnīgāko paldies gan "EL.Serviss" darbiniekiem un tās direktoram Armandam Ceimeram, gan "Norplast" darbiniekiem, sevišķi Ivaram Liepam un firmas vadītājam Mārim Meijam!

Skatīt vairāk

Mūsu draugi

oazebiedriba-saujamazpulki

Noderīgas saites

Skatīt vairāk

Nosūti mums ziņu!

Nosūtīt