Druvas Vidusskola

Radoša, dzīvespriecīga, iedvesmojoša,
vienmēr atvērta jaunām idejām un priekšlikumiem!
Tāda ir Tava skola!

Sveicam svētkos!

Vārda dienu svin:

Alise, Auce

Ieskaties!

"Medicīnas fizika: no anatomijas līkločiem līdz inženierijas izaicinājumiem"

Publicēts: 30. septembris 2015

 "Medicīnas fizika: no anatomijas līkločiem līdz inženierijas izaicinājumiem" jaunieši tika iepazīstināti ar raksturīgākajiem fizioloģiskajiem procesiem cilvēka ķermenī, to mērīšanas principiem un mūsdienu diagnostikas metodēm. Praktiskajā daļā skolēni tika sadalīti grupās un iepazīstināti ar testa iekārtu darbības pamatprincipiem, to nozīmi un funkcijām.
 
Uzdevums bija noteikt temperatūru ar infrasarkanā termometra palīdzību dažādās ķermeņa daļās, veikt pulsoksimetrijas mērījumus pirms un pēc fiziskas slodzes, novērtējot pulsu un skābekļa saturāciju asinīs, kā arī veikt dzirdes skrīninga testu ar otoakustiskās emisijas iekārtu pie dažādām skaņas frekvencēm. Bija iespēja veikt dzimumzīmju un dažādu citu veidojumu uz ādas, piemēram, rētu, analīzi ar cilvēka ķermenim nekaitīgu neinvazīvās diagnostikas metodes palīdzību, kas balstās uz fluoriscējošās gaismas tehnoloģijām.
 
Pēc mērījumu veikšanas skolēnu komandas analizēja mērījumu datus un nelielā prezentācijas-diskusiju veidā pārsprieda un salīdzināja iegūtos rezultātus."
 
 

Bioķīmija-olbaltumvielu pierādīšana
Skolēni veica laboratorijas darbus ar dažādām minerālskābēm. Pierādija peptīdsaites esamību olbaltumā.
Rezultātā skolēni veica analīzi, sintēzi un izdarīja secinājumus.

Sveicam svētkos!

Vārda dienu svin:

Alise, Auce

Ieskaties!

e-klase.lvvēstis

Svarīgais tuvplānā

Ansis Gustavs Andersons ir 33. starptautiskās informātikas olimpiādes (IOI 2021) dalībnieks Latvijas delegācijas sastāvā.

Paldies!

Skola izsaka vissirsnīgāko paldies gan "EL.Serviss" darbiniekiem un tās direktoram Armandam Ceimeram, gan "Norplast" darbiniekiem, sevišķi Ivaram Liepam un firmas vadītājam Mārim Meijam!

Skatīt vairāk

Mūsu draugi

oazebiedriba-saujamazpulki

Noderīgas saites

Skatīt vairāk

Nosūti mums ziņu!

Nosūtīt