Druvas Vidusskola

Radoša, dzīvespriecīga, iedvesmojoša,
vienmēr atvērta jaunām idejām un priekšlikumiem!
Tāda ir Tava skola!

Sveicam svētkos!

Vārda dienu svin:

Kārlis, Spodris

Dzimšanas dienu svin:

Vikentijs Popsujēvičs

Ieskaties!

MicroBit kontrolieri- jauninājums programmēšanas apmācībā

Publicēts: 22. jūnijs 2018
Atjaunots: 22. jūnijs 2018

Kā zināms, programmēšana ir viena no tām nozarēm, kurā mūsu bērni būtu jāmudina darboties visnopietnāk, jo prasme programmēt paver plašas darba iespējas informācijas un komunikācijas tehnoloģiju nozarē, kas strauji attīstās un ieņem arvien lielāku lomu gan organizāciju, gan cilvēku dzīvēs ik dienas.

Jauno programmētāju atbalsta biedrība ar Vītolu fonda atbalstu 2018.gada pavasarī Druvas vidusskolā īstenoja projektu “MicroBit kontrolieri”. Projekta mērķis ir ieinteresēt jaunāko klašu skolēnus programmēšanas pamatu apguvē, piedāvājot bērniem interesantu un salīdzinoši vienkāršu ierīci, ar kuru aizraujošā veidā apgūt pirmās iemaņas programmēšanā.

Pēc ziedojuma saņemšanas no mecenāta Viļa Vītola  biedrība iegādājās 20 programmēšanas ierīces- MicroBit kontrolierus un dāvināja tos 6.do klases skolēniem – tieši tiem bērniem, kuri iepriekšējā aptaujā bija izrādījuši vislielāko interesi. Katrs skolēns saņēma ne tikai pašu kontrolieri, bet arī uz 3D printera izdrukāto korpusu, bateriju turētāju, baterijas un vadu ierīces savienošanai ar datoru.

Sākumā skolēniem tika demonstrēta MicroBit programmēšanas vide Microbit.org un vienkāršu programmu izveide valodā JavaScript Blocks Editor, lai katrs varētu sākt veidot savas pirmās programmas. Tāpat tika norādīts uz interneta resursiem, kur var atrast dažādas programmas un demonstrējumus MicroBit izmantošanai.

Turpinājumā dažās informātikas stundās tika demonstrēta sarežģītāku programmu izveide valodā JavaScript Blocks Editor.

Pirms ierīces izdalīšanas projekta vadītājs Normunds Svētiņš tikās ar 6. do skolēnu vecākiem, lai izstāstītu par ierīci un mudinātu vecākus atbalstīt savu bērnu iniciatīvas šajā lauciņā, ieskaitot papildus detaļu iegādi nopietnāku robotu izveidei par personiskajiem līdzekļiem.

Projekta īstenošanā iesaistījās informātikas skolotāja un robotikas nodarbību vadītāja Dace Dumbare, bet 11.kl. skolnieks Harijs Broks veidoja un ar 3D printeri drukāja MicroBit korpusus košās krāsās.

Ar projekta aktivitātēm un jauno pieeju programmēšanas iemaņu attīstīšanā projekta vadītājs Normunds Svētiņš iepazīstināja savus kolēģus vairākos pasākumos:

  • seminārā, kurā piedalījās visu Dobeles novada vidusskolu direktori,
  • seminārā, kurā piedalījās Rīgas pilsētas informātikas skolotāji,
  • Latvijas labāko programmētāju skolotāju pieredzes apmaiņā, kas notika Latvijas informātikas olimpiādes laikā Valmierā.

Projekta īstenošana turpināsies rudenī, kad plānota arī dažu lielāku robotu izveide, izmantojot MicroBit vadību. Šo robotu izveidei būs nepieciešama dažādu detaļu pasūtīšana no interneta veikaliem, un darbošanās kļūs arvien aizraujošāka.

Projekta vadītāja Normunda Svētiņa secinājums – bērniem patīk jaunā ierīce un viņi ar to labprāt darbojas, tāpēc, ja vien būs iespēja, projekts tiks turpināts nākamajā mācību gadā, iesaistot arī 3.un 4.kl. skolēnus.

6.kl. skolēni kopā ar 11.kl. skolnieku Hariju Broku - jaunā programmēšanas projekta galveno īstenotāju!

Sveicam svētkos!

Vārda dienu svin:

Kārlis, Spodris

Dzimšanas dienu svin:

Vikentijs Popsujēvičs

Ieskaties!

e-klase.lvvēstis

Svarīgais tuvplānā

Ansis Gustavs Andersons ir 33. starptautiskās informātikas olimpiādes (IOI 2021) dalībnieks Latvijas delegācijas sastāvā.

Paldies!

Skola izsaka vissirsnīgāko paldies gan "EL.Serviss" darbiniekiem un tās direktoram Armandam Ceimeram, gan "Norplast" darbiniekiem, sevišķi Ivaram Liepam un firmas vadītājam Mārim Meijam!

Skatīt vairāk

Mūsu draugi

oazebiedriba-saujamazpulki

Noderīgas saites

Skatīt vairāk

Nosūti mums ziņu!

Nosūtīt