Druvas Vidusskola

Radoša, dzīvespriecīga, iedvesmojoša,
vienmēr atvērta jaunām idejām un priekšlikumiem!
Tāda ir Tava skola!

Sveicam svētkos!

Vārda dienu svin:

Kārlis, Spodris

Dzimšanas dienu svin:

Vikentijs Popsujēvičs

Ieskaties!

Programmētāju sezonas noslēgums 2017

Publicēts: 05. jūlijs 2017
Atjaunots: 05. jūlijs 2017

Nometne šogad bija īpaša ar to, ka, pateicoties galvenajam nometnes pasniedzējam Jānim Gruzim, pirmo reizi tika izveidota vide, kurā var sacensties programmētāju rakstītie kodi! Katram bija jāizveido programma, kas vada “cilvēciņu”, kurš datora ģenerētā labirintā vāc monētas un izvairās no “spokiem”. Uzvar tas, kurš spēj savākt  visvairāk monētu un visilgāk izvairīties no spokiem. Tas noteikti bija ļoti aizraujoši pieredzējušajiem programmētājiem, bet varbūt nedaudz par grūtu iesācējiem. Tomēr kaislības nenorima ne mirkli. Jau pēc pāris darba stundām tika veiktas pirmās testa sacensības un šis programmu testēšanas paņēmiens trīs dienu laikā tika atkārtots neskaitāmas reizes. Liekas, ka darbs pie algoritma dažu jauno programmētāju galvās, nenorima pat naktīs.

Skolēniem ar saviem padomiem palīdzēja ne tikai Jānis Gruzis, bet arī Kaspars Kļaviņš un Deins Egle. Kopīgiem spēkiem tika uzlabota arī pati sistēma. Ieteikumus vides uzlabošanai sacensību laikā varēja izteikt gan skolēni, gan skolotāji. Tā rezultātā trīs dienu laikā pati spēles vide tika pamatīgi uzlabota, lai sacensības noritētu maksimāli godīgi un interesanti.

Nometnes pēdējā dienā, klātesot arī vecākiem, notika galvenās sacensības. Lai noskaidrotu uzvarētāju, cīniņš notika 5 dažāda izmēra laukumos, bet rezultāti pēc tam tika summēti.

Godalgoto trijniekā visi trīs pieredzējušie programmētāji:

 3. vietā ierindojās Reinards Jānis Saulītis,

2. vietā Niks Derums,

bet 1. vietā Emīls Didzis, kura programmētais “cilvēciņš” uzvarēja četrās no piecām sacensībām.

Brīvajos brīžos nometnes dalībnieki varēja sportot un spēlēt dažādas galda spēles. Patīkami bija vērot, cik lieliski galda tenisu pieprot Lūkass Pavlovs, kurš šajā sporta veidā pārējiem neatstāja nekādas cerības. Viņš noslēgumā saņēma labākā tenisista balvu starp programmētājiem.

Kā jau pierasts, ļoti jauks un garšīgs izvērtās nometnes un sezonas noslēguma pasākums atpūtas vietā “Zvejnieki”, kur pulcējās skolēni, skolotāji un vecāki.  Jaukā, neformālā atmosfērā notika sezonas izvērtējums un apbalvošana. Šogad sezona ļoti veiksmīga, jo valsts līmenī izcīnītas trīs medaļas un ir panākumi arī pirmajā CleverCup izcīņā.

KJPS gada kopvērtējumā, saskaitot dažādos serveros atrisinātos uzdevumus, punktus olimpiādēs un konkursos kā arī centības punktus, par uzvarētāju 2017. gada sezonā tika pasludināts Emīls Romanis, otrajā vietā Niks Derums, bet trešajā Emīls Didzis. Lai mums visiem veicas!

Normunds Svētiņš, KJPS vadītājs

Nometne bija izaicinoša un interesanta. Jaunieši tika izglītoti par izaicinājumiem domājošas programmas radīšanā un tika radīts ieskats domājošas un lēmumus pieņemošas programmas izveidē.

Nākotnē, lai radītu interesantāku saturu jaunajiem programmētājiem, ir nepieciešams sadalīt tēmas divās grupās pēc to sarežģītības. Sādu secinājumu var izdarīt, jo nometnē bieži piedalās jaunieši ar minimālām vai nekādām programmēšanas spējām.

Jānis Gruzis, KJPS pasniedzējs

Sveicam svētkos!

Vārda dienu svin:

Kārlis, Spodris

Dzimšanas dienu svin:

Vikentijs Popsujēvičs

Ieskaties!

e-klase.lvvēstis

Svarīgais tuvplānā

Ansis Gustavs Andersons ir 33. starptautiskās informātikas olimpiādes (IOI 2021) dalībnieks Latvijas delegācijas sastāvā.

Paldies!

Skola izsaka vissirsnīgāko paldies gan "EL.Serviss" darbiniekiem un tās direktoram Armandam Ceimeram, gan "Norplast" darbiniekiem, sevišķi Ivaram Liepam un firmas vadītājam Mārim Meijam!

Skatīt vairāk

Mūsu draugi

oazebiedriba-saujamazpulki

Noderīgas saites

Skatīt vairāk

Nosūti mums ziņu!

Nosūtīt