Druvas Vidusskola

Radoša, dzīvespriecīga, iedvesmojoša,
vienmēr atvērta jaunām idejām un priekšlikumiem!
Tāda ir Tava skola!

Sveicam svētkos!

Vārda dienu svin:

Jēkabs, Žaklīna

Dzimšanas dienu svin:

Madara Beiere, Amanda Dubra, Gusts Dans Prūsis, Juta Emīlija Salma, Mārtiņš Ūpis

Ieskaties!

Robotnīca Druvā

“Robotnīca Druvā” Saldus novada sabiedrisko organizāciju atbalsta fonda atbalstītais projekts, pārstāvot  Jauno programmētāju atbalsta biedrību.

Projekta ietvaros tika rīkotas trīs aktivitātes:

1)  Iepazīstieties – tas ir ROBOTS. Katram Lego robotikas pulciņa dalībniekam bija uzdevums atvest vienu savu draugu, kurš nekad nav darbojies ar Lego robotiku. Prieks, ka draugu vidū bija skolēni no Saldus pamatskolas. Nodarbības laikā pulciņa dalībnieki kļuva par iedrošinātājiem pamēģināt darboties.

2)  Robotu draugu saiets. Tika aicināti tuvākās apkārtnes robotikas pulciņu dalībnieki ar saviem pedagogiem piedalīties aktivitātē, kuras laikā notika skolēnu pieredzes apmaiņa robotu konstruēšanā un programmēšanā, kā arī savstarpējās sacensības misiju izpildē. Aicinājumam atsaucās divas skolas: Striķu pamatskola, skolotāja I.Gustiņa un Saldus vidusskola, skolotāja Marina Gakute un skolēnu komandas 4 cilvēku sastāvā. Tā kā Lego robotikas (FLL sacensību) pamatvērtība ir sadarbība, un prasme strādāt komandā, aizstāvēt savu viedokli, uzstāties. Skolēni tika sadalīti 5 komandās, katrā pa 4 cilvēki. Skolēniem tika dots uzdevums 15 minūtēs izdomāt skici robotam, ko būvēs, to uzzīmēt. Pēc tam, 30 minūšu laikā jāizdomā, kādu misiju pildīs šis robots, kādēļ tāds ir nepieciešams. Skolēni ļāva vaļu fantāzijai. Tika radīts šķūris, bokseris, mantu vācējs, Ziemeļbriedis, kurš ved dāvanas. Katrai komandai vajadzēja uzstādies, izstāstīt, ko ir radījuši, kādu misiju pilda katrs jaunizgudrojums, kā veicās komandai kopīgi darbojoties. Skolēni atzina, ka visgrūtākais esot bijis izdomāt programmu, un radīt skicei līdzīgu priekšmetu. Uzvarētāji šajā aktivitātē bija visi, jo visu radītie roboti bija interesanti, pamatoti, saprogrammēti.

https://vidusskola.saldus.lv/robotikas-pulcins-gust-pieredzi/  - atsauksme par aktivitāti

3)  PROTU – VARU – DARU Paraugdemostrējumu vakars vecākiem. Skolēni ar lielu nepacietību gaidīja savus vecākus, lai demonstrētu saviem vecākiem savas prasmes. Vecākiem bija iespēja izmēģināt- darbināt bērna izveidotos robotus. 4.-6. klašu skolēni demonstrēja vecākiem, ko spēj LEGO MINDSTORMS robots. Visvairāk vecākus aizrāva iespēja pašiem iejusties skolēnu ādā un izveidot robotu ar LEGO WeDo detaļām, kā arī to programmēt ar planšetes palīdzību, kas aprīkota ar aplikāciju WeDo. Šajā mirklī skolēni kļuva par lieliskiem mentoriem, motivātoriem un iedrošinātājiem. Bērnu acīs mirdzēja prieks, ka prot ko tādu, ko neprot vecāki. Šī bija viena no retajām reizēm, kad bērni varēja pamācīt savus un kolēģa vecākus, justies īpašiem un apbrīnotiem.  Arī vecāki aizrāvās un tapa vairāki projektiņi, no vienkārša gliemeža, līdz lidmašīnai, bitei, kura ievāc ziedputekšņus, kā arī tapa vairākas automašīnas, kuras iedarbināja ar sensoru.

Secinājums: Kā atzina vecāki, šādā pasākumā labprāt piedalītos vēl kādu reizi, jo esot tik interesanti. Tagad saprotot, kāpēc bērns ar tik lielu prieku apmeklē nodarbības.

 

Projekta mērķis bija popularizēt robotikas nozari bērnu un jauniešu vidū Saldus novadā, radot iespēju iesaistīties dažādu misiju izpildes plānošanā un realizēšanā. Iegādātais spēles laukums INTO ORBIT ar  elementiem un FIRST LEGO League Jr. MISSION MOON programmas izpildei nepieciešams īpašais Lego detaļu komplekts, ļaus bērniem sagatavot maketu, trenēties misiju izpildē un piedalīties sacensībās pavasarī, kas notiks Druvas vidusskolā sadarbībā ar biedrību FIRST LEGO League Latvia.

Robotikas nodarbības

2017./2018.m.g. 2. oktobrī notika pirmā robotikas nodarbība. Robotikas nodarbības notika Jauno programmētāju atbalsta biedrības īstenotā projekta „Robotu ēra Saldu” ietvaros.  Nodarbības Druvas vidusskolā notika 2 vecuma grupās: 3.-4. klase (Lego WeDo) (22 skolēni), 5.-6.klase (Lego Mindstorms EV3) (16 skolēni) un Saldus vidusskolā notika nodarbības 3.-4. klasei (Lego WeDo), tika pulcēti skolēni no Saldus vidusskolas, Saldus pamatskolas, Striķu skolas (21 skolēns).

Skatīt vairāk
Ielādēt vēl

Sveicam svētkos!

Vārda dienu svin:

Jēkabs, Žaklīna

Dzimšanas dienu svin:

Madara Beiere, Amanda Dubra, Gusts Dans Prūsis, Juta Emīlija Salma, Mārtiņš Ūpis

Ieskaties!

e-klase.lvvēstis

Svarīgais tuvplānā

Ansis Gustavs Andersons ir 33. starptautiskās informātikas olimpiādes (IOI 2021) dalībnieks Latvijas delegācijas sastāvā.

Paldies!

Skola izsaka vissirsnīgāko paldies gan "EL.Serviss" darbiniekiem un tās direktoram Armandam Ceimeram, gan "Norplast" darbiniekiem, sevišķi Ivaram Liepam un firmas vadītājam Mārim Meijam!

Skatīt vairāk

Arhīvs

Mūsu draugi

oazebiedriba-saujamazpulki

Noderīgas saites

Skatīt vairāk

Nosūti mums ziņu!

Nosūtīt