Druvas Vidusskola

Radoša, dzīvespriecīga, iedvesmojoša,
vienmēr atvērta jaunām idejām un priekšlikumiem!
Tāda ir Tava skola!

Sveicam svētkos!

Vārda dienu svin:

Jēkabs, Žaklīna

Dzimšanas dienu svin:

Madara Beiere, Amanda Dubra, Gusts Dans Prūsis, Juta Emīlija Salma, Mārtiņš Ūpis

Ieskaties!

Projekts "3D-Drosmīgām domām un idejām"

Publicēts: 30. septembris 2021
Atjaunots: 18. oktobris 2021

Projekta mērķis bija popularizēt dizaina un tehnoloģiju nozari bērnu un jauniešu vidū Saldus novadā, radot iespēju iesaistīties radošās darbnīcās, sākot ar modeļa plānošanu, dizaina veidošanu un realizēšanu.

Tika popularizēta dizaina un tehnoloģijas nozare. Dalībniekiem -30 jauniešiem pavērās iespējas paplašināt redzesloku un izmēģināt darbībā 3D dizaina veidošanas rīku. Radošajā nodarbībā dalībnieki uzkrāja ne tikai sadarbības pieredzi, kas pēc COVID 19 attālinātajām mācībām bija svarīgi aktualizēt, bet arī jaunas zināšanas.

Tika veidotas 3 darbnīcas, katrā no darbnīcām piedalījās 10 skolēni. Dalībnieki vecumā no 7 līdz 15 gadu vecumam: jaunākajā grupā – 10 skolēni; vidējā grupā -10 skolēni, vecākajā grupā – 10 skolēni. Tā kā valsts noteiktie ierobežojumi projekta realizācijas laikā neļāva pulcēties dažādu skolu pārstāvjiem,  projektā iesaistījās tikai Druvas vidusskolas skolēni. Skolēni veidoja dažādus 3D modeļus, izstrādās dizainu un radīja savu 3D modeli.

3D pildspalvu iespējas ir iespaidīgas. Ar tās palīdzību var zīmēt jeb veidot reālus objektus, var darīt brīnumus: izveidot attēlus, kas uzreiz kļūst taustāmi, zīmēt modeļus un trafaretus, un izgatavot dažādus dekoratīvos elementus, labot rotaļlietas un dažādus plastmasas piederumus. 3D pildspalva ir jaudīgs rīks 3D modelēšanai. 3D printeris ir ļoti līdzīgs parastajai pildspalvai, taču tradicionālo tintes pildspalvu vietā tiek izmantots īpašs plastmasas pavediens, kura biezums ir aptuveni 3 mm.

Radošajās darbnīcās skolēni veidoja krāsainus taureņus gan plaknē, gan kā 3D modeļus, kā arī radīja modeli pēc savām vēlmēm. Kā atzina jaunieši, darboties ar 3D pildspalvu ir diezgan grūti, jo tā prasa lielu kocentrēšanos, uzmanību un precizitāti, kā arī to, ka jābūt radošiem, ar iztēli, lai radītu 3D modeli.

Visi modeļi, kas tika radīti darbnīcās, tika izstādīti virtuālajā video izstādē. Izstāde tika veidota video formātā, lai pieejama plašākam interesentu lokam, kam attālināti varētu piekļūt pēc iespējas vairāk skatītāju. Izstāde tika publicēta Druvas vidusskolas mājas lapā www.druva.lv un sociālajos tīklos. Saite uz video izstādi: https://ej.uz/izstade_3D .

Pēc aktivitātes 3D darbnīca, dalībnieki veica nodarbības izvērtēšanu. Ar 3D pildspalvu ļoti patika darboties 60 % dalībnieku, patika - 23 %, vidēji patika - 13% un nepatika darboties - 4 % dalībnieku, visi jaunieši pirmo reizi darbojās ar 3D pildspalvu, kā redzams pēc izvērtējuma, lielākai daļai patika darboties un izmēģināt radīt 3D objektus. Kā atzīst dalībnieki, vislabāk padevies 3D darbnīcā ieslēgt pilspalvu un nomainīt tinti, veidot iecerēto objektu, zīmēt, veidot taureņus, veidot emblēmas/logo, veidot kasti, darboties ar mazām detaļām. Savukārt grūtības sagādāja: koncentrēšanās, pacietības trūkums,  izveidot precīzu taureni, pildspalvas un tintes plūšanas kontrolēšana, temperatūras regulēšana, veidot pašu pirmo objektu, zīmēt kontūras, detaļu salikšana kopā, uztaisīt 3D puķi. Citiem nodarbību ar 3D pildspalvu ieteikts 93% 3D darbnīcas dalībnieki. 37 % dalībnieku atzīst, ka darboties ar 3D pilspalvu bija sarežģīti, taču 63 % apguva darbošanos veiksmīgi. Ja dalībniekiem vēl būtu iespēja darboties, viņi vēlētos radīt Eifeļtorni, dekorus skolai, piekariņus, tanku, mašīnas, minecraft cilvēciņu, gredzenu, cilvēku, kurpi, karoti, māju, puķīti, zīmuli u.t.t., dalībniekiem ideju daudz!

Sveicam svētkos!

Vārda dienu svin:

Jēkabs, Žaklīna

Dzimšanas dienu svin:

Madara Beiere, Amanda Dubra, Gusts Dans Prūsis, Juta Emīlija Salma, Mārtiņš Ūpis

Ieskaties!

e-klase.lvvēstis

Svarīgais tuvplānā

Ansis Gustavs Andersons ir 33. starptautiskās informātikas olimpiādes (IOI 2021) dalībnieks Latvijas delegācijas sastāvā.

Paldies!

Skola izsaka vissirsnīgāko paldies gan "EL.Serviss" darbiniekiem un tās direktoram Armandam Ceimeram, gan "Norplast" darbiniekiem, sevišķi Ivaram Liepam un firmas vadītājam Mārim Meijam!

Skatīt vairāk

Mūsu draugi

oazebiedriba-saujamazpulki

Noderīgas saites

Skatīt vairāk

Nosūti mums ziņu!

Nosūtīt