Druvas Vidusskola

Radoša, dzīvespriecīga, iedvesmojoša,
vienmēr atvērta jaunām idejām un priekšlikumiem!
Tāda ir Tava skola!

Sveicam svētkos!

Vārda dienu svin:

Alise, Auce

Ieskaties!

Par sapņu zemi Norvēģiju

Publicēts: 08. februāris 2017
Atjaunots: 02. maijs 2017

NORVĒĢIJA - skarba un skaista Zeme, kur koki un zāle aug ne tikai uz akmeņiem, bet arī uz māju jumtiem, kur jūtama okeāna elpa un klinšu kalni spoguļojas dzidros fjordu ūdeņos …

7.februāra pēcpusdienā ar interesantu stāstu par Norvēģijas vērtībām un Latvijas un Norvēģijas sadarbību pie mums viesojās pētniece Agnese Cimdiņa. Agnese 15 gadus ir mācījusies un strādājusi Norvēģijā, bet tagad jau vairākus gadus ir atgriezusies Latvijā un strādā Norvēģijas vēstniecībā par vēstnieka padomnieci uzņēmējdarbības un atbalsta jautājumos.

Latvijas un Norvēģijas sadarbība ir plaša un daudzveidīga. Aktīvs ir abu valstu politiskais dialogs kā divpusējā un reģionālā (piemēram, NB-8 formāta ietvaros) līmenī, tā arī starptautisko organizāciju ietvaros. Augstu vērtējama sadarbība aizsardzības un militārajā jomā, ciešās kultūras un ekonomiskās saites. Latvijai ļoti nozīmīgs ir Norvēģijas sniegtais atbalsts divpusējā finanšu instrumenta un Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta ietvaros.

Norvēģijā ir lieliskas universitātes un profesionāli pasniedzēji, kuriem tiešām interesē, lai studenti izprot mācību vielu un iegūtās zināšanas izmanto dzīvē. Pasniedzēji respektē atšķirīgus viedokļus, aicina uz diskusijām un kontaktējas ar studentiem kā līdzīgs ar līdzīgu. Nav jāievēro nevajadzīga distance, liekas formalitātes. Pasniedzēji ir draugi, sabiedrotie, kuri palīdz apgūt nepieciešamās zināšanas tiem studentiem, kuri ir ieinteresēti savā nākotnes profesijā.

Latvijā jau kopš 90-tajiem gadiem darbojas daudz norvēģu uzņēmumu. Saldū vien tie ir vismaz 12 uzņēmumi. Agnese Cimdiņa aicināja jauniešus mācīties norvēģu valodu un izmantot iespēju atrast labu darbu kādā no Norvēģijas uzņēmumiem Latvijā.

 

Lūk, prezentācija angļu valodā!

Sveicam svētkos!

Vārda dienu svin:

Alise, Auce

Ieskaties!

e-klase.lvvēstis

Svarīgais tuvplānā

Ansis Gustavs Andersons ir 33. starptautiskās informātikas olimpiādes (IOI 2021) dalībnieks Latvijas delegācijas sastāvā.

Paldies!

Skola izsaka vissirsnīgāko paldies gan "EL.Serviss" darbiniekiem un tās direktoram Armandam Ceimeram, gan "Norplast" darbiniekiem, sevišķi Ivaram Liepam un firmas vadītājam Mārim Meijam!

Skatīt vairāk

Mūsu draugi

oazebiedriba-saujamazpulki

Noderīgas saites

Skatīt vairāk

Nosūti mums ziņu!

Nosūtīt