Druvas Vidusskola

Radoša, dzīvespriecīga, iedvesmojoša,
vienmēr atvērta jaunām idejām un priekšlikumiem!
Tāda ir Tava skola!

Sveicam svētkos!

Vārda dienu svin:

Meta, Sniedze

Dzimšanas dienu svin:

Estere Zīle

Ieskaties!

18.martā Druvā pulcēsies talantīgi programmētāji no visas Latvijas

Publicēts: 14. marts 2017
Atjaunots: 15. marts 2017

Gan Latvijas, gan Eiropas, gan pasaules darba tirgū programmētāju vakances ir pierasta parādība. Ir labi zināms, ka darbs šajā profesijā ir nodrošināts, labi atalgots, perspektīvs un ļoti noderīgs tautsaimniecībā.

Druvas vidusskolas skolotāji un domubiedri 2008. gadā nodibināja Kurzemes jauno programmētāju skolu (KJPS). Kopš tā laika KJPS komanda cītīgi un ar milzīgu entuziasmu strādā, lai katru gadu 2-3 jauniešu grupām regulāri būtu iespēja iegūt prasmes un zināšanas programmēšanā. Darbs ir paveicams tikai ar atbalstītāju palīdzību. Tādēļ šobrīd, rīkojot pasākumus plašākam programmētāju lokam, tiek meklēti arī atbalstītāji – ieinteresēti uzņēmēji, bijušie programmētāju skolas dalībnieki u.c. Lai apvienotu un aktivizētu atbalstītājus, reizē ar sacensībām Druvas vidusskolas aktīvisti 18. martā nolēmuši rīkot Jauno programmētāju atbalsta biedrības dibināšanas sapulci.

Regulāri KJPS vairākās vecuma grupās piedalās 25-30 Saldus un tuvējo novadu skolēni. Par pasniedzējiem pašlaik strādā Druvas vidusskolas skolotājs un direktora vietnieks informātikas jomā Normunds Svētiņš (balvas „Platīna pele” ieguvējs) un KJPS absolventi – valsts informātikas olimpiāžu laureāti Jānis Gruzis, Deins Egle un Kaspars Kļaviņš. Astoņos gados sagatavoti 24 Latvijas informātikas olimpiāžu laureāti.

2014.gada oktobrī programmēšanas uzdevumu risināšanai KJPS vajadzībām tās absolvents Jānis Gruzis izveidoja serveri CleverCode.lv. Tas ir publiski pieejams, vienīgais personalizētais tiešsaistes uzdevumu risināšanas serveris valstī, kurā uzdevumi ir pieejami latviešu valodā. Lai iesaistītu programmēšanā jauniešus no visas Latvijas, 2016.gadā rudenī Jānis Gruzis kopā ar domu biedriem izsludināja neklātienes sacensības „CleverCup 2017”, kurās piedalījās 47 skolēni vecumā no 11 līdz 19 gadiem. Pēc trijām neklātienes kārtām uz klātienes noslēguma kārtu Druvas vidusskolā ir uzaicināti jaunieši no Rīgas 96.vidusskolas, Āgenskalna valsts ģimnāzijas, Rīgas Valsts vācu ģimnāzijas, Rīgas Franču liceja, Rīgas Juglas vidusskolas, Rīgas Puškina liceja, Daugavpils 15.vidusskolas, Saldus vidusskolas, Brocēnu vidusskolas, Druvas vidusskolas un Pampāļu pamatskolas.

Druvas vidusskolu klātienes sacensībās pārstāvēs Niks Derums, Reinards Saulītis un Emīls Romanis.

Programmēšanas sacensības tiek organizētas Cemex Iespēju fonda atbalstītā projekta ietvaros. Programmēšanas apmācību atbalsta Saldus novada pašvaldība un SIA „Norplast”, bet sacensību uzvarētājiem balvas 300 euro apmērā nodrošinās SIA „Lattelecom”.

Pielikumā – 18.marta pasākuma programma.

Informāciju sagatavoja:

Ilze Kļava,

Druvas vidusskolas projektu vadītāja,

Tl.29115267

ilze@druva.lv

Sveicam svētkos!

Vārda dienu svin:

Meta, Sniedze

Dzimšanas dienu svin:

Estere Zīle

Ieskaties!

e-klase.lvvēstis

Svarīgais tuvplānā

Ansis Gustavs Andersons ir 33. starptautiskās informātikas olimpiādes (IOI 2021) dalībnieks Latvijas delegācijas sastāvā.

Paldies!

Skola izsaka vissirsnīgāko paldies gan "EL.Serviss" darbiniekiem un tās direktoram Armandam Ceimeram, gan "Norplast" darbiniekiem, sevišķi Ivaram Liepam un firmas vadītājam Mārim Meijam!

Skatīt vairāk

Mūsu draugi

oazebiedriba-saujamazpulki

Noderīgas saites

Skatīt vairāk

Nosūti mums ziņu!

Nosūtīt