Druvas Vidusskola

Radoša, dzīvespriecīga, iedvesmojoša,
vienmēr atvērta jaunām idejām un priekšlikumiem!
Tāda ir Tava skola!

Salidojums 2024

Pašreiz salidojumam registrējušies - 351

Reģistrēties šeit.

Skatīt reģistrējušos cilvēkus

Sveicam svētkos!

Vārda dienu svin:

Gudrīte, Strauja

Ieskaties!

Multimediji- radoši un aizrautīgi

Ar radošām un aizraujošām aktivitātēm aizvadīts multimediju skolas pirmais pusgads. Tikšanās ar progresīvām personībām, radošas praktiskās nodarbības- tas viss šeit!                          

 

Skatīt vairāk

Vēlme pēc šķietami neaizsniedzamā - impulss darīt vairāk.

15. februāra nodarbībā multimediju talantu skolas dalībnieki iedvesmojās no filmu veidotāja Renāra Kārkliņa. Jaunā mākslinieka aizgādībā, apbruņojušies ar kamerām un pacietību, mācījāmies, kā pēc iespējas veiksmīgāk un interesantāk tvert mirkļus aktīvā darbībā, kooperēties grupās un izmantot modernās tehnoloģijas kvalitatīva rezultāta iegūšanai. Viena no aizraujošākajām nodarbēm Renāra ciemošanās laikā, protams, bija iepazīšanās ar dronu, tā funkcijām un nepieciešamību filmu veidotāja profesijā, bet emocijas kļuva vēl sakāpinātākas, kad iespēja lidināt dronu tika dota arī mums pašiem. Šīs nodarbības galvenā atziņa - lai radītu veiksmīgu videomateriālu, svarīgs ne vien labs aprīkojums, bet arī spēja reaģēt uz apkārt notiekošo un pastāvēt par savu ideju, pat ja tās realizēšana iesākumā var šķist neiespējama.

Lukaža Ieva, 12.em klase

Kāds ir tavs stāsts?

7. decembra nodarbība kopā ar Diānu Zīrupu tika veltīta Kuļešova efekta apguvei. Šī metode ir filozofiskās domāšanas un praktisku montēšanas iemaņu saplūšana gala rezultātā – video materiālā, kas liek aizdomāties par emocionālās ekspresivitātes un sejas mīmiku nozīmi cilvēka dzīves uztverē. Nodarbības laikā neaizrāvāmies ar teorētisko zināšanu apguvi, jo uzsvars tika likts uz ideju realizāciju, darbu ar rediģēšanas līdzekļiem  un loģiska, pilnīga stāsta radīšanu. Jāsecina, ka, veidojot un analizējot jebkuru radošu materiālu, varam būt daudzšķautņaini un neordināri, jo māksla ir pārāk dzīvīga, lai to ietilpinātu robežās, un elpojoša ar mums vienā ritmā.

Klātesamība – drošs solis uz pašizaugsmi

23. novembra nodarbībā kopā ar Valmieras Drāmas teātra aktieri Mārtiņu Meieru mācījāmies būt personības, kas izceļas ikdienības un ērtās vienmuļības pūlī, spēj sevi nest un parādīt – es esmu šeit un tagad. Būtībā tas ir laikietilpīgs un sistemātisks darbs, kas prasa pacietību un vēlmi pilnveidoties par spēcīgāku, pašapzinīgāku un piepildītāku cilvēku, sabiedrības šķiedru, kas spēs noteikt savu dzīves kursu un palīdzēs to apgūt arī citiem. Ļoti svarīgs ir savu ķermenisko instrumentu – elpas, balss un stājas – sakārtošanas process. Mēs taču ik dienu ievelkam sevī gaisu, sarunājamies ar apkārtējiem un sēžam skolas solos. Bet nekad neaizdomājamies, ka tas, kādā veidā to darām, parāda mūsu attieksmi gan pašiem pret sevi, gan apkārt notiekošo. Mēles, dziļās elpošanas un uzmanības noturēšanas treniņi vienā dienā nepārvērtīs cilvēka domāšanas un izturēšanās manieri, tomēr, izmantoti regulāri, tie palīdzēs nostabilizēt un izjust ķermeni, ieviest skaidrību prātā un izkristalizēt samudžināto atziņu gūzmu, kas mīt ikvienā no mums.

Ieva Lukaža, 12m klase

 

Miesiskā un garīgā ķermeņa harmonija – mākslas galvenais rekvizīts

12.oktobra Multimediju talantu skolas nodarbībā uzsvars tika likts uz praktiska rakstura uzdevumiem, kuri veicina dalībnieku atbrīvošanos,  mācoties saprast motivētas koncentrēšanās un impulsu kopsakarības.

Skatīt vairāk

Radošums sākas ar sevi pašu

 Multimediju talantu skolas 21. septembra nodarbībā mums tika dota iespēja būt brīviem un atklātiem, ļauties ideju ģenerēšanas vētrām un nojaukt robežas, kas stāv starp “drīkst” un “vajadzētu”.

Skatīt vairāk

Dāvis Doršs dalās savā pieredzē

Multimediju skolā 23.martā viesojās operators Dāvis Doršs - speciālists ar milzīgu starptautisku pieredzi.

Skatīt vairāk

Kas ir Koļešova efekts?

Multimediju skolā viesojās mūsu skolas absolvente, Dailes teātra režisora asistente Diāna Zīrupa

Skatīt vairāk

Multimediju darbnīca "Digitālā Druva"

2018.gada 16.-17.februārī aicinām 8.-9.kl. skolēnus no Kurzemes skolām piedalīties aizraujošā 24 stundu pasākumā  - multimediju darbnīcā "Digitālā Druva"!

Skatīt vairāk

"Laiks ir uzvarējis"

8. decembrī pie mums Multimēdiju talantu skolā viesojās Latvijas Kultūras akadēmijas 4.kursa students, filmas “ Laiks ir uzvarējis” režisors Dāvis Dreimanis.

Skatīt vairāk

Režisors ar savu pieredzi radoši iedvesmo!

2017.gada 24.novembrī Multimediju skolā  viesojās Kārlis Lesiņš – jaunais kinorežisors, nacionālās kino balvas “Lielais Kristaps” ieguvējs kategorijā “Labākā debijas filma”. 

Skatīt vairāk

Būt multimedijam nozīmē sekot līdzi laikam

2017.gada 22.septembra jaunajā Multimediju laboratorijā trīs stundu nodarbībā kopā ar skolotāju Lauri Rinmani nonācām pie secinājuma, ka multimediju profesijai nav vienas noteiktas definīcijas.

Skatīt vairāk

Mūsu vērtība ir garīgās pasaules piesātinājumā

25.aprīlī Multimediju talantu skolas dalībniekiem bija iespēja, kad atpūsties no ikdienības un pabarot garīgos ķermeņus ar mākslas un pašizaugsmes treniņa palīdzību.

Skatīt vairāk

Māksla mūs atmodina

Piektdien, 24.martā, Multimediju skolā viesojās jaunais režisors Kristāns Riekstiņš, kura radošais darbs – spēles īsfilma „Lācars” 2015.gadā bija skatāma Nacionālajā filmu festivālā „Lielais Kristaps”.

Skatīt vairāk

"Sociālie tīkli ir tavs CV!"

17.febrāra pēcpēcpusdienā Multimediju skolā viesojās sociālo mediju guru Artūrs Mednis.

Skatīt vairāk

Darbs ārpus komforta zonas

2017.gada pirmajā nodarbībā Multimediju skolā viesojās pieredzējusi reklāmas producente Kristīne Caune.

Skatīt vairāk

Vakcīna pret manipulējošu ziņu žurnālistiku

       Kāpēc savu pirmo uzdevumu žurnālistikā kāda ASV „Oskara” balvas laureāte atceras visu mūžu? Kāds tas bija? Vai, pašiem iejūtoties žurnālistu lomā, izdosies pamanīt tajā iekodēto slēpto vēstījumu? Pat ja ne, būs gūta atskārsme, ka žurnālistika ir ne vien precīza faktu atspoguļošana, bet arī tiekšanās izprast lietu patieso būtību.

  Tāda bija viena no atziņām kārtējā Multimediju skolas nodarbībā, kas 9. decembrī tika veltīta žurnālistikas un sabiedrisko attiecību nozaru mijiedarbībai.

Skatīt vairāk

Publiskā runa - teorētiski un praktiski

25.novembrī Multimediju talantu skolā viesojās pazīstamā skatuves mākslas un runas konsultante, pasniedzēja, docente un aktrise

Zane Daudziņa.

 

 

 

Skatīt vairāk

Multimediji viesojas Saldus radio

14.oktobrī Multimediju talantu skolas dalībnieki devās uz Saldus radio, kur Saldus radio direktora Mārtiņa Bergmaņa vadībā veidoja un ierakstīja “džinglu”, kopēju sveicienu radio klausitājiem, gan veica intervijas ierakstu studijā.

Skatīt vairāk

Pirmais starts Multimediju talanta skolai

23, septembris bija diena, kad pirmo reizi notika Multimediju talanta skolas nodarbība. Pie mums viesojās Kultūrras Akadēmijas pasniedzējs Miķelis Urtāns, kas ikdienā darbojas kā operators un montētājs televīzijā.

Skatīt vairāk
Ielādēt vēl

Salidojums 2024

Pašreiz salidojumam registrējušies - 351

Reģistrēties šeit.

Skatīt reģistrējušos cilvēkus

Sveicam svētkos!

Vārda dienu svin:

Gudrīte, Strauja

Ieskaties!

e-klase.lvvēstis

Svarīgais tuvplānā

Ansis Gustavs Andersons ir 33. starptautiskās informātikas olimpiādes (IOI 2021) dalībnieks Latvijas delegācijas sastāvā.

Paldies!

Skola izsaka vissirsnīgāko paldies gan "EL.Serviss" darbiniekiem un tās direktoram Armandam Ceimeram, gan "Norplast" darbiniekiem, sevišķi Ivaram Liepam un firmas vadītājam Mārim Meijam!

Skatīt vairāk

Arhīvs

Mūsu draugi

oazebiedriba-saujamazpulki

Noderīgas saites

Skatīt vairāk

Nosūti mums ziņu!

Nosūtīt